Email: kontakt@zagranica24.pl

Hamburg zabytki- Co warto zobaczyć?

Hamburg jest miastem zlokalizowanym w północnych Niemczech. Jest to zarówno miasto, jak i niemiecki kraj związkowy. Hamburg stanowi wielki ośrodek przemysłowy, finansowy, a także posiada największy port morski w kraju. Można tu również zaleźć interesujące zabytki oraz całą masę ciekawych miejsc do odwiedzenia. Wszystko to sprawia, że miasto stoi otworem dla ciekawych turystów. W poniższym artykule “Hamburg zabytki” dowiesz się co turysta może zobaczyć w owym mieście.

 

Hamburg zabytki

 

Hamburg posiada bardzo długą historię i stanowi drugie co do wielkości miasto w Niemczech, zaraz po Berlinie. To nowoczesne, ale jednocześnie bardzo czyste miejsce. Nie bez powodu w 2011 roku, to właśnie Hamburgowi przypadł tytuł – europejskiej stolicy czystości. Jakie zabytki są szczególnie warte uwagi?

 

Trostbrucke

Jest to mały most kamienny, który zlokalizowany został w historycznej części Hamburga. Zbudowano go w 1881 roku i łączy on starówkę z nowym miastem. Most znany jest przede wszystkim ze znajdujących się na nim posągów, przedstawiających księcia Adolfa III i biskupa Ansgara.

 

Kościół Główny św. Michała

Kościół ten jest prawdziwym symbolem Hamburga. Jest to również jeden z najsłynniejszych zabytków sakralnych baroku, znajdujących się w północnych Niemczech. Wieża kościoła wznosi się na wysokość 132 metrów. Turyści korzystać mogą z wieży widokowej, która gwarantuje piękny widok na całe miasto. Dodatkowo o godzinach 10 i 21, z kościoła rozbrzmiewa hejnał.

 


Poznaj perłę północy Niemiec


Ratusz w Hamburgu

Budynek pochodzi z XIX wieku i posiada wieżę o wysokości 112 metrów. Ratusz jest jednym z bardziej znanych i charakterystycznych budynków, znajdujących się na terenie miasta. Jego historia jest bardzo interesująca, budynek bowiem całkowicie spłonął w 1842 roku, po czym oddanie odbudowanego budynku, nastąpiło w 1897 roku. Wokół budynku znajduje się również dwadzieścia posągów, przedstawiających wizerunki cesarzy.

 

Kunsthalle w Hamburgu

To największe, a także najważniejsze muzeum w kraju. Posiada imponującą kolekcję dzieł sztuki. Podziwiać można zarówno średniowieczne ołtarze, dzieła malarskie oraz sztukę współczesną.

 

Hamburg ciekawe miejsca

Oprócz zwiedzania zabytków, miasto może zaoferować turystom również wiele innych ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc, wśród których każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie i spędzić czas w przyjemny sposób. W takim razie co zobaczyć?

 

Hamburg co warto zobaczyć

Zwiedzając miasto nie można ominąć jednego z najważniejszych miejsc, które jest bardzo mocno związane z samym Hamburgiem. Mowa o porcie, na którym mieści się aż 10 procent całego miasta. Można stąd wybrać się w rejs tramwajem wodnym lub też statkiem wycieczkowym. Ponadto w porcie znajdują się również dwa statki stanowiące muzea.

 


Stolica Niemiec i jej atrakcje


Planten un Blomen

Miłośnicy przyrody nie powinni również zapomnieć o odwiedzeniu zespołu parkowego, na którego terenie mieści się ogród botaniczny, palmiarnia oraz ogród japoński. Należy podkreślić, że znajdujący się na terenie kompleksu ogród japoński, jest największym tego typu ogrodem w Europie. Oprócz możliwości podziwiania ogromnej kolekcji flory i fauny, istnieje tu również możliwość skosztowania japońskiej herbaty oraz zwiedzania ogrodu różanego.

 

Reeperbahn

To słynna ulica dzielnicy czerwonych latarni. Miejsce rozrywki, gdzie na każdym kroku można zaznać uroków nocnego życia. Znajdują się tu zarówno dyskoteki, jak i kluby ze striptizem, czy chociażby mniej popularne w naszym kraju teatry erotyczne.

 

Hamburg jest miastem, które do zaoferowania ma bardzo wiele. Odnajdą się tutaj zarówno miłośnicy starych zabytków, sztuki, ciekawych i nowoczesnych miejsc, jak również osoby chcące po prostu dobrze się bawić w gronie swoich przyjaciół. To miasto otwarte na wszystkich, w którym nie można się nudzić. Warto tu przyjechać i przekonać się o tym na własnej skórze.

 


Miasto Heidelberg jako miasto z romantyczną duszą?


 

ZaGranicą24.pl

Wymarzona praca jest w zasięgu każdego z nas! Gwarancją każdego sukcesu jest uporczywa walka aż do samego końca, można tu przytoczyć słowa Thomasa Edisona:

“Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz”