Email: kontakt@zagranica24.pl

Jak dotrzeć do Holandii?- Lotniska w Holandii

Holandia to coraz częstsza destynacja dla bardzo wielu osób. Przede wszystkim decydujemy się na podróż tam ze względów turystycznych – wyjątkowe krajobrazy, jedne z najbardziej znanych muzeów na świecie oraz wielkie miasta tętniące życiem, przyciągają co roku wielu turystów. Coraz częściej jednak jedziemy do Holandii do pracy, na wymianę, na studia, stypendia, konferencje czy po prostu służbowo. Rodzi się zatem jedno podstawowe pytanie – jak dotrzeć do Holandii? Lotniska w Holandii? Co o nich wiemy?

Do Holandii samolotem

Oczywiście do Holandii jak najbardziej możemy dotrzeć samolotem. Jakie są największe lotniska w Holandii? Które linie lotnicze tam latają? Które z lotnisk w Holandii obsługują loty bezpośrednie do Polski? Jakie są zalety podróżowania samolotem, a jakie wady? O tym wszystkim powiemy za chwilę.

Lotniska w Holandii

Zacznijmy od opisu lotnisk. Generalnie jest ich w Holandii około 22, jednakże tylko 4 z nich obsługują bezpośrednio loty z Polski, dlatego też one zostaną poniżej pokrótce omówione.

1) Lotnisko Holandia Amsterdam Schiphol

Przede wszystkim trzeba zacząć od lotniska w Amsterdamie. Jest to bez wątpienia największe lotnisko w Holandii. Co więcej – jest to jedno z większych lotnisk na świecie. Warto także wiedzieć, że stoi ono bardzo wysoko w rankingu lotnisk najbardziej przyjaznych podróżującym. Jest świetnie oznakowane, bezpieczne i zawiera wiele sklepów i kawiarni, gdzie podróżujący samolotem mogą spokojnie usiąść. Jakie linie lotnicze tam latają? Oczywiście jest ich dość sporo. Warto w tym momencie bowiem zaznaczyć, że lotnisko w Amsterdamie jest dla bardzo wielu podróżnych miejscem transferowym – stąd bowiem latają loty do praktycznie każdego większego lotniska na każdym kontynencie. Z Polski zaś możemy dolecieć do Amsterdamu m.in. liniami takimi jak : LOT, KLM czy Transavia.

2) Lotnisko Holandia Eindhoven

Nieco popularniejszym lotniskiem dla Polaków jest jednak mniejsze lotnisko w Eindhoven. Swoją popularność zawdzięcza ono przede wszystkim tanio liniom lotniczym – Ryanair i Wizzair, które umożliwiają nam dotarcie bezpośrednio z Polski do Holandii nawet za kilkadziesiąt złotych. Pamiętać jednak należy o tym, że Eindhoven położone jest z dala od Amsterdamu. Holandia jest dość małym krajem i nie będzie nam trudno dojechać do stolicy, niemniej jednak jest to koszt ok. 100 zł w zależności od tego, jaki rodzaj transportu wybierzemy.

3) Holandia lotniska- pozostałe

Jakie jeszcze inne lotniska znajdziemy w Holandii? Warto wspomnieć krótko o lotnisku w Maastricht, ponieważ tam latają także samoloty linii Ryanair. Do Rotterdamu możemy z kolei złapać tańsze loty czarterowe Tui. A kolei Groningen jest obsługiwane przez największe linie, takie jak Lufthansa, LOT itd.

Holandia lotniska – ważne informacje

Co warto wiedzieć o lotniskach w Holandii? Otóż generalnie nie będziemy mieć żadnego problemu z porozumiewaniem się po angielsku, jak też po francusku czy niemiecku. Obsługa bowiem posługuje się płynnie angielskim. Warto także dodać, że lotniska w Holandii są bardzo dobrze skomunikowane z miastami, zatem nie musimy się obawiać, że lecąc na jakiekolwiek lotnisko w Holandii będziemy mieć problem z dojazdem do centrum. Obok każdego lotniska znajdują się także hotele.

Zalety i wady podróżowania samolotem

Warto teraz krótko opisać taką podróż samolotem. Czy to się opłaca? Generalnie jest to oczywiście szybsza podróż. Wyjątkiem będą sytuacje, w których mieszkamy w Polsce bardzo daleko od lotniska i później jedziemy również do miejsca położonego nie tak blisko lotniska w Holandii. Wówczas może się okazać, że podróż busem będzie szybsza. Warto także nadmienić, że podróż samolotem wiąże się zawsze z pewnymi restrykcjami odnośnie bagażu – możemy go wziąć więcej, ale wówczas także więcej musimy zapłacić.

Podróż busem albo samochodem do Holandii

Dlatego też w niektórych sytuacjach warto rozważyć podróż busem. Dobrze jest wiedzieć, że obecnie funkcjonuje naprawdę wiele autokarów, które jadą z różnych miast w Polsce do Holandii. Cena biletu zazwyczaj waha się w granicach 200 – 500 zł a jedzie się kilkanaście godzin. Wówczas jednakże mamy dużą swobodę patrząc na ilość bagażu.

A co z podróżą samochodem? To też jest dość ciekawa opcja. Podróż przez Niemcy jest szybka, drogi są dobre, zatem warto to rozważyć. Ciekawym pomysłem jest także kontakt z innymi podróżnymi, którzy by chcieli jechać daną trasą – wówczas koszty benzyny w przeliczeniu na jedną osobę nie będą specjalnie wysokie.

Podsumowując istnieje wiele dróg, którymi możemy dojechać do Holandii. Wybierzmy tę, która nam najbardziej pasuje.

 


ZaGranica24.pl


 

ZaGranicą24.pl

Wymarzona praca jest w zasięgu każdego z nas! Gwarancją każdego sukcesu jest uporczywa walka aż do samego końca, można tu przytoczyć słowa Thomasa Edisona:

“Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz”