Email: kontakt@zagranica24.pl

Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie

Boże Narodzenie kojarzy się z ciepłem, choinką, światełkami zwisającymi z okien i półek, z puszystym śniegiem spadającym z nieba i rodziną, która siedzi pod kocem sącząc ciepłą herbatę, grzane wino, czy też kakao. Boże narodzenie kojarzy się zarówno z gorączką przygotowań, kupowaniem prezentów, jak i z anielskim spokojem, który spływa na nas zaraz po sutej Wigilii. Już w listopadzie na ulicach miast pojawiają się pierwsze dekoracje i reklamy związane ze Świętami, dzięki czemu bardzo szybko budzi się w nas ich duch. Najprzyjemniejsze są niespieszne spacery wśród ogólnego zgiełku wywoływanego przez szczęśliwych, roześmianych ludzi. Gdzie to znaleźć? Wystarczy pojechać na Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie.

Czym jest jarmark?

Jarmark jest wymysłem średniowiecznym, który pierwotnie, jak i aktualnie oznacza czas i miejsce na wymianę towarów. Jest to wydarzenie o znaczeniu ponadlokalnym i zwykle łączy się z licznymi atrakcjami mającymi na celu prezentację tradycji i produktów, które oferuje dany rejon w danym okresie czasowym. Trudno wyobrazić sobie Boże Narodzenie bez radosnych jarmarków, które doskonale spełniają swoją rolę zaspokajając turystów, mieszkańców okolic, jak i rzemieślników i biznesmenów, którzy doskonale radzą sobie z wykorzystaniem takim momentów w sposób, z którego wszystkie strony będą zadowolone. Ogromna ilość świateł, zabawek, dekoracji i przekąsek zakrapianych alkohole rozweselą każdego bez względu na wiek.

 


Rijksmuseum – perła Niderlandów


 

Tradycja w Dreznie

Pierwszy Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreznie został zorganizowany w roku 1434 i trwał jeden dzień. Jeden dział radosnego handlu, wspólnego picia pysznych trunków i próbowania doskonale przygotowanych potraw. Jarmark zdobył tak wielką popularność, że do dnia dzisiejszego nie pominięto ani jednego sezonu, w którym możliwe było ponowne otwarcie jarmarku. W Niemczech można odwiedzić wiele pomniejszych jarmarków, ale to Striezelmarkt jest tym, o którym wszyscy wiedzą. To tam znajdziemy najwspanialsze atrakcje, które trudno porównać z czymkolwiek innym.

Jeżeli zależy nam na mniejszej ilości ludzi, a dekoracje wieczorne są drugorzędną potrzebą warto wybrać się na jarmark drezno w ciągu dnia, dzięki czemu na spokojnie będzie można odwiedzić każdą budkę i każdy sklepik, które z przyjemnością zaprezentują nam swoją zawartość.

 


Na północ nad cieśniny duńskie – Praca w Danii


 

Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie i jego atrakcje

Jarmak w Dreznie to doskonałe miejsce na rodzinny wypad, w którym rodzice mogą się zbliżyć ze swoimi dziećmi dzięki wspólnej zabawie. Oferowane na jarmarku atrakcje wspaniale odzwierciedlają klimat, jakim powinny się charakteryzować wszystkie święta. Zacznijmy od pysznego grzanego wina i słodkiej strucli, które wprowadzą nas w świat niemieckiej zabawy. Następnie zabierzmy nasze dzieci do Domku Baśni, gdzie usłyszą prawdziwie fascynujące opowieści. Później zabierzmy siebie i dzieci w kierunku Domku z Piernika, w którym stworzymy swoją własną słodycz ozdabiając ją w taki sposób, w jaki będziemy mieli ochotę.

Przechadzając się między straganami z przepięknymi, klimatycznymi zabawkami i jedynymi w swoim rodzaju ozdobami zostaniemy pochłonięciu przez ogólny nastrój szczęścia, który sprawi, że wrócimy do domu pełni nadziei na lepsze jutro. Doskonale rozplanowane ścieżki na ogromnym placu, pozwolą na swobodne poruszanie się przez wiele godzin pysznej zabawy. Na koniec warto wybrać się na Diabelski Młyn i z przyjemnością dać odpocząć nogom. Widok niezapomniany szczególnie, że można w całej swojej okazałości podziwiać ogromną drewnianą piramidę, której miniatura znajduje się we Wrocławiu.

 


Dania – kompendium wiedzy


 

ZaGranicą24.pl

Wymarzona praca jest w zasięgu każdego z nas! Gwarancją każdego sukcesu jest uporczywa walka aż do samego końca, można tu przytoczyć słowa Thomasa Edisona:

“Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz”