Email: kontakt@zagranica24.pl

Europa Park w Niemczech – warto to zobaczyć

Europa Park to drugi co do wielkości park rozrywki w Europie zaraz po paryskim Disneylandzie. Od 1975 roku nieprzerwanie dostarcza rozrywki rodzicom i ich dzieciom. Charakterystyczną cechą parku jest jego podział na 15 stref państwowych, w których znajdują się poszczególne atrakcje – można tam poznać także potrawy z wybranych regionów.

 

Park rozrywki u naszych zachodnich sąsiadów- Europa Park

 

Park ten znajduje się w południowo-zachodniej części Niemiec. Europa Park Niemcy zdecydowali się otworzyć w miejscowości Rust niedaleko granicy z Francją. Ten park rozrywki zajmuje około 95 ha, na których znajduje się ponad 100 atrakcji. Europa Park Rust odwiedza rocznie około 5 milionów osób. Najbardziej rozpoznawalnym elementem parku jest jego maskotka – mysz Ed Euromaus. Zarówno nazwa parku, jak i maskotki ma podkreślać tematykę dostępnych atrakcji, dzięki którym można poznać nie tylko Niemcy, ale również inne państwa Europy.

 


Poznaj zamek w Heidelbergu


Co warto zobaczyć?

 

Można tu spotkać atrakcje typowe dla parków rozrywki, ale nie tylko. Europa Park to 13 kolejek górskich, kolorowe ogrody czy place zabaw, ale również różnego rodzaju spektakle i pokazy. Najciekawszą atrakcją są jednak oczywiście strefy państwowe, które to nawiązują do takich krajów jak: Niemcy, Włochy, Grecja, Irlandia, Islandia, Anglia, Francja, Austria, Holandia, Luksemburg, Portugalia, Szwajcaria, Rosja, Hiszpania oraz Skandynawia.

 

Strefy państwowe

 

Jako pierwsza powstała strefa Włochy. Znajduje się tutaj 7-metrowa fontanna Fontana di Paradiso. Można także przejechać się latającą maszyną Volo da Vinci. W strefie niemieckiej można zobaczyć fragment muru berlińskiego, poznać niemiecką architekturę, czy zjeść obiad w XVI-wiecznym Zamku Baltazara. Grecja natomiast to starożytne budowle, oryginalny symulator Cassanda’s Curse oraz wodny rollercoaster Posejdona.

W części irlandzkiej czekają na nas m.in. karuzele Spinning Dragons i Ship Boat, kryty plac zabaw Zamek Limeryka wraz z miejscami do wspinaczki i zjeżdżalniami oraz przejażdżka starym traktorem Mac Donalda. Islandia to przede wszystkim wielki drewniany rollercoaster Wodan, a także Blue Fire Megacoaster, który wystrzeliwuje wagoniki z dużą prędkością. Można tu także zdecydować się na rejs statkiem czy bitwę wodną z użyciem wodnych działek.

Część angielska to klasyczna karuzela z drewnianymi konikami, wyścigi samochodowe, strzelnica, wodny plac zabaw, a także replika teatru Globe, gdzie odbywają się występy na żywo. Francja zaś to kino 4D, dinozaury, kolejka EuroSat, a także Silver Star, czyli największy na terenie parku rollercoaster o wysokości 73 metrów. Austria oferuje np. spływ wielką kłodą Tiroler Log Flum, czy przygodę w wirtualnej rzeczywistości podczas jazdy rollercoasterem.

 


Co warto zobaczyć w Hamburgu?


 

Holandia to podróż łódką do krainy piratów, obrotowe filiżanki czy lot z Czerwonym Baronem. W Luksemburgu godna uwagi jest Historama, gdzie w formie multimedialnej przedstawiona została historia parku. Ponadto mamy tu kolejkę Monorail oraz nowatorską restaurację FoodLoop. Portugalia natomiast to strefa dla miłośników morza. Spotkamy tu watercoaster Atlantica Super Splash, a także możemy zobaczyć pokaz skoków do wody z akrobacjami.

Szwajcaria to atmosfera Alp wraz z XVIII-wiecznymi domkami, a także przejażdżka po torze bobslejowym Swiss Bob Run. Rosja zaś to Euro-Mir ogromny rollercoaster, który nawiązuje do stacji kosmicznej, a także oryginalne centrum szkolenia rosyjskich kosmonautów oraz rękodzieło takie jak np. Matrioszki. Hiszpania to pokaz flamenco, kaskaderskie show oraz karuzele. Skandynawia to kolorowe norweskie domki, Baśniowa Wieża Andersena czy ogromna wahadłowa łódź Vindjammer. Oprócz stref państwowych znajdują się tutaj także strefy inspirowane postaciami z bajek braci Grimm czy Królestwo Minimków.

 

Kiedy się tam wybrać i ile to kosztuje?

 

Park jest czynny prawie cały rok oprócz lutego i marca. Od kwietnia do listopada park jest czynny w godzinach 9:00 – 18:00, zaś od końca listopada do stycznia w godzinach 11:00 – 19:00. Wstęp dla dzieci do lat 4 lub w dniu ich urodzin jest bezpłatny. Dzieci do 11 lat oraz seniorzy płacą od 34,5 do 40,5 euro, dorośli i dzieci powyżej 12 r. ż. od 41 do 47 euro.

Dojazd do Europa Park zależny jest od wybranego środka transportu. Najbliższe lotnisko znajduje się w Strasboroug, czyli 40 km od parku. Z Wrocławia lub Warszawy można dojechać tam autobusem Deutsche Bahn, co zajmie około 16 godzin. Podróż samochodem natomiast to w zależności od miejsca, z którego wyjeżdżamy, nawet ponad 20 godzin podróży.

Europa Park to świetna alternatywa dla paryskiego Disneylandu. Z pewnością warto się tam wybrać, gdyż czeka na nas nie tylko moc atrakcji, ale także okazja do zaznajomienia dzieci z kulturą i historią innych państw z naszego kontynentu. Jest to zatem z całą pewnością godny rozważenia pomysł na spędzenie rodzinnych wakacji.

 


Sprawdź jakie atrakcje kryje Drezno!


 

ZaGranicą24.pl

Wymarzona praca jest w zasięgu każdego z nas! Gwarancją każdego sukcesu jest uporczywa walka aż do samego końca, można tu przytoczyć słowa Thomasa Edisona:

“Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz”