Email: kontakt@zagranica24.pl

Berlin atrakcje- Te atrakcje powinien odwiedzić każdy turysta

Berlin atrakcje- Berlin to miasto położone niedaleko polskiej granicy – i dlatego jest tak chętnie odwiedzane przez polskich turystów. Jednak wiele osób udających się za zachodnią granicę zadaje sobie pytanie: co zwiedzić w Berlinie? Na szczęście Berlin atrakcje posiada bardzo zróżnicowane, więc każdy znajdzie tutaj coś ciekawego. Wśród miejsc, które warto odwiedzić podczas pobytu w niemieckiej stolicy można wymienić co najmniej kilka.

Berlin Atrakcje

1. Brama Brandenburska

praca berlin
Najciekawsze atrakcje Berlina otwiera niewątpliwie Brama Brandenburska – jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli miasta. Brama została wzniesiona w XVIII wieku na podstawie projektu Carla Gottharda Langhansa (niemieckiego architekta, który pochodził z Kamiennej Góry). Brama Brandenburska to monumentalna budowla, która stała się symbolem zjednoczonych Niemiec.

 

2. Reichstag


Reichstag to siedziba niemieckiego parlamentu, która została wybudowana pod koniec XIX wieku. Jest to budynek niezwykle chętnie odwiedzany przez turystów, gdyż charakteryzuje się bardzo ozdobną fasadą. Jednak najciekawszym elementem Reichstagu jest przeszklona kopuła (o średnicy 40 metrów i wysokości 24 metrów), z której można oglądać panoramę miasta.

 

3. Mur Berliński

Zwiedzając niezliczone atrakcje Berlina nie można pominąć Muru Berlińskiego, który swego czasu był symbolem “żelaznej kurtyny”. Mur Berliński ozdobiony jest wystawą zdjęć, które mają przypominać tragiczne wydarzenia.

 

Szukasz pracy w Berlinie? Chcesz się dowiedzieć czegoś więcej? Zajrzyj tutaj Praca Berlin

 

4. Checkpoint Charkie

W okresie zimnej wojny było to jedno z najbardziej znanych przejść granicznych – przeznaczonych jedynie dla cudzoziemców. Dzisiaj stoi tu jedynie biała budka, która jednakże cieszy się dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających miasto.

 

5. Wieża Telewizyjna


Jedną z najciekawszych atrakcji stolicy Niemiec jest wieża telewizyjna, która wznosi się na placu Alexanderplatz. Jej wysokość liczy 368 metrów, więc trudno przejść obok niej w sposób obojętny. Z wieży telewizyjnej można podziwiać panoramę miasta. Dodatkowo warto zjeść obiad w obrotowej restauracji umiejscowionej na jej szczycie.

 

6. Zoo

berlin atrakcje
Berlin to miasto mogące pochwalić się jednym z najstarszych ogrodów zoologicznych – założonym w 1844 roku. Berlińskie zoo posiada jedną z największych na świecie kolekcji zwierząt, w skład której wchodzą gatunki ze wszystkich kontynentów. Berliński ogród jest chętnie odwiedzany przez niemal wszystkie wycieczki.

 

7. Wyspa Muzeów

Berlińska Wyspa Muzeów to wydzielona część miasta, która jest okalana przez rzekę Sprewę. To niezwykłe miejsce jest prawdziwą ucztą dla miłośników sztuki, którzy mogą tu zwiedzić między innymi Muzeum Następców Tronu, Muzeum Bodego, Zbrojownię czy Pałac Księżniczek. Na zwiedzanie tego miejsca warto zarezerwować cały dzień.

 

8. Pałac Charlottenburg

mieszkania berlin
Pałac Charlottenburg został wybudowany jako prezent dla króla Fryderyka i jego żony. Wspaniały i kunsztowny budynek oraz otaczający go ogród w stylu angielskim to obowiązkowe miejsce każdej wycieczki.

 

Szukasz mieszkania do wynajęcia w Berlinie? Mamy dla Ciebie mały poradnik! Mieszkania Berlin

 

9. Marienkirche

Marienkirche to gotycki kościół, który najprawdopodobniej został wzniesiony w XIII wieku, a potem był wielokrotnie przebudowywany. Dzisiaj ta wspaniała budowla – pełna cennych elementów wyposażenia – zachwyca każde kolejne pokolenie turystów.

 

10. Tropical Islands

berlin atrakcje
Różnorodne atrakcje Berlina uzupełnia zadaszony park wodny Tropical Islands, który oferuje wiele atrakcji – od pluskania się na plażach, poprzez skorzystanie z zabiegów welness & spa, aż po przeleot balonem. Tropical Island to doskonałe miejsce na wypoczynek.

 

Wyżej wymienione atrakcje Berlina oczywiście nie wyczerpują pełnej listy miejsc,które warto zwiedzić. Są to tylko niektóre propozycje, które można wziąć pod uwagę udając się do stolicy Niemiec.

ZaGranicą24.pl

Wymarzona praca jest w zasięgu każdego z nas! Gwarancją każdego sukcesu jest uporczywa walka aż do samego końca, można tu przytoczyć słowa Thomasa Edisona:

“Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz”