Email: kontakt@zagranica24.pl

Wiedeń Ciekawostki- poznaj nieznane!

Wpisując w wyszukiwarkę internetową “Wiedeń co warto zobaczyć” z pewnością od razu znajdziemy najbardziej popularne wśród turystów atrakcje stolicy Austrii. Jednak jeżeli chodzi o Wiedeń ciekawe miejsca to nie tylko Pałac Schönbrunn, Katedra Św. Szczepana, Ratusz, Belweder i Prater. Każdy, kto spędził w tym mieście choć jeden dzień z pewnością je widział. Te wspaniałe miejsca zdecydowanie są wizytówką Wiednia, ale naprawdę warto poświęcić temu wyjątkowemu miastu więcej czasu i poznać je lepiej od tej mniej znanej, ale bardzo interesującej strony. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawostek dotyczących tego niezwykłego miasta.

Wiedeń Ciekawostki

 

1. Wiedeń jest jedyną na świecie stolicą, która może poszczycić się produkcją własnego wina. Zatem zwiedzając to miasto warto wybrać się nie tylko na wiedeńską kawę i torcik Sachera, ale spróbować również tamtejszego wina.

 

2. Będąc w Wiedniu warto odwiedzić lokal Bierteufl – Haus der 100 Biere. Jest to wyjątkowe miejsce dla wszystkich smakoszy piwa – w ofercie znajdziemy ogromną gamę różnych gatunków piwa, pochodzących z całego świata. Ale nie jest to jedyny powód dla którego warto odwiedzić to miejsce. Lokal ten znajduje się w powstałej na początku XVIII wieku kamienicy, w której na pierwszym piętrze od 1823 roku mieszkał wybitny kompozytor Beethoven.

 

3. Najstarszy, działający ogród zoologiczny świata znajduje się właśnie w Wiedniu. Tiergarten Schönbrunn lub inaczej Zoo Vienna położony na terenie Parku Schönbrunn został otwarty w lipcu 1752 roku.

 

4. Pałac Schönbrunn to zdecydowanie jedna z najpiękniejszych wizytówek stolicy Austrii. Mało kto jednak wie, że w jego wnętrzach mieści się aż 1440 komnat!

 

5. Wiener Zeitung to wychodząca w Wiedniu gazeta codzienna. Jej pierwszy numer wydano w sierpniu 1703 roku. Jest to najstarsza gazeta codzienna na całym świecie.

 

6. Wiedeń był pierwszym europejskim miastem w którym powstała rozległa kanalizacja. Miało to miejsce już w 1739 roku. Najstarszą wiedeńską toaletę znaleźć można na placu Graben. Zaś ta najczęściej używana znajduje się w parku Ratuszowym – rocznie korzysta z niej ok. 400tys. osób.

 

7. Na mapie Wiednia możemy znaleźć ulicę imienia znanego Polaka, a jest nim… Jan Kiepura, który odniósł wielki sukces w Austrii i przez wiedeńską prasę został okrzyknięty królem tenorów.

 

8. Wiedeński cmentarz centralny – Zentralfriedhof mieści ponad 2,5 miliona grobów. Liczba ta znacząco przewyższa liczbę mieszkańców Wiednia. Aktualnie populację austriackiej stolicy szacuje się na ok. 1,7mln osób.

 

9. Ruch prawostronny w Wiedniu został w prowadzony dopiero w… 1938 roku.

 

10. Wiedeńska “kranówka” uchodzi za najczystszą tego typu wodę na całym świecie. Pozyskuje się ją z wysokogórskich źródeł alpejskich, skąd płynie mierzącym 120km akweduktem. Dodatkowo przepływając po drodze przez elektrownię wodną, wytwarza ogromne ilości kilowatogodzin energii, pokrywając tym samym zapotrzebowanie energetyczne całego miasta.

 

Jak widać jeżeli chodzi o Wiedeń ciekawostki są bardzo różne. Dokładnie takie jest to miasto – bardzo różnorodne! Wiedeń to idealne miejsce nie tylko do zwiedzania, ale i również do życia, co potwierdzają światowe rankingi najlepszych miast. Dlatego, gdy interesuje Cię praca w Austrii, warto wybrać Wiedeń.

 

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł “Wiedeń Ciekawostki” zobacz także: Austria Ciekawostki

Leave your thoughts

ZaGranicą24.pl

Wymarzona praca jest w zasięgu każdego z nas! Gwarancją każdego sukcesu jest uporczywa walka aż do samego końca, można tu przytoczyć słowa Thomasa Edisona:

“Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz”