Email: kontakt@zagranica24.pl

12 ciekawostek o Austrii

Austria to malownicze państwo położone w Europie Środkowej. Jest to federacja dziewięciu krajów związkowych, które mają wspólną stolicę w Wiedniu. Od 1995 roku Austria należy do Unii Europejskiej. Co roku ten piękny kraj odwiedzany jest przez rzesze turystów. Zatem co warto zwiedzić w Austrii? Dlaczego ten kraj jest warty odwiedzenia?  Oto 12 ciekawostek o malowniczej Austrii. 

 

Austria Ciekawostki

 

Niewielu turystów ma świadomość, jednak choć o tym państwie często mówi się po prostu Austria, pełna nazwa brzmi Republika Austrii. W potocznej mowie być może nie będzie to błędem, jednak w przypadku przykładowo wypełniania różnorodnych dokumentów, warto stosować już pełną nazwę.

 

Kolejno bardzo istotną ciekawostką historyczną jest fakt, iż państwo stało się niepodległe dopiero w 1955 roku. To właśnie w tym czasie Austria uzyskała niepodległość, ponieważ mocarstwo dopiero w tym roku przyznało republice niepodległość.

 

Austria ciekawostki o kraju to także popularne sporty narodowe. Przede wszystkim praktycznie każdy turysta wybierający się do tego kraju ma świadomość, iż królują tam sporty zimowe. Bardzo popularne jest między innymi narciarstwo biegowe oraz zjazdowe, jak również skoki narciarskie oraz jazda na snowboardzie. Nie możemy zapominać również o sportach letnich, które także są chętnie uprawiane w tym kraju. Wiele osób decyduje się między innymi na piłkę nożną.

 

Najdłuższą rzeką w Austrii jest Dunaj. Przepływa on praktycznie przez całe państwo, a jego długość wynosi ponad 300 kilometrów. Z kolei najwyższy szczyt w tym kraju to Grossglockner, który ma 3798 m n.p.m. Niewielu turystów ma świadomość, jednak wbrew pozorom to państwo nie jest gęsto zaludnione. Zgodnie ze statystykami, na jeden kilometr kwadratowy przypada 100 osób.

 

Ciekawostką jest również fakt, iż narodową potrawą jest sznycel wiedeński. Nie jest to nic innego jak kawałek smażonej cielęciny panierowanej podawanej w bułce tartej. Często dodatkiem do tego dania jest sałatka ziemniaczana.

 

W tym kraju główną religią jest katolicyzm. Jak wynika z najnowszych badań, aż 68% mieszkańców tego kraju deklaruje, iż wyznaje właśnie tą religię. Również warto wiedzieć, że choć w tym kraju nie ma zbyt dużo obcokrajowców, możemy tam znaleźć między innymi ponad 50 tysięcy Polaków. Zdecydowanie najwięcej obcokrajowców znajdziemy w stolicy Austrii, czyli w Wiedniu. Szacuje się również, iż stolica jest zamieszkiwana przez około 1/4 osób, które mieszkają w całym państwie.

 

Warto wiedzieć, iż to właśnie w Austrii w 1818 roku wynaleziono maszynę do szycia. Z pewnością bez tego wynalazku obecnie przemysł odzieżowy nie byłby tak rozwinięty. Austria to także kraj nie tylko wspaniałych wynalazków, ale również miejsce bardzo ekologiczne. Tutejsze samorządy oraz organizacje bardzo dbają o ekologię, dlatego pozyskanie energii ze źródeł odnawialnych wynosi aż 60%. To właśnie dzięki temu to państwo uchodzi za jedno z najczystszych miejsc w Europie, do którego z pewnością wielu turystów chce wracać.

 

Decydując się na podróż lub też na wyjazd typowo wypoczynkowy, powinniśmy dowiedzieć się nieco więcej o kraju, do którego się wybieramy. Przykładowo ciekawostki Austria są bardzo różnorodne. Jest to kraj wielu możliwości, jak również wielu zabytków. Austria ciekawostki to także wiele informacji, o których często turyści nie przeczytają w zwykłych przewodnikach. Kiedy interesuje Cię praca w Austrii warto poznać też ten kraj nieco bliżej więc zadbaj o to, aby nieco poznać kulturę oraz historię tego kraju i zapoznaj się z 12 ciekawostkami na temat Austrii.

 

Szukasz pracy? SPRAWDŹ: Oferty pracy Austria

Leave your thoughts

ZaGranicą24.pl

Wymarzona praca jest w zasięgu każdego z nas! Gwarancją każdego sukcesu jest uporczywa walka aż do samego końca, można tu przytoczyć słowa Thomasa Edisona:

“Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz”