Email: kontakt@zagranica24.pl

Jezioro Bodeńskie z wyspą Mainau

Jezioro Bodeńskie z wyspą Mainau. Wyspa zlokalizowana jest na terenie Niemiec, w kraju związkowym Badenia-Wirtembergia. Panuje tam ciepły, wilgotny mikroklimat, który sprzyja uprawie egzotycznych roślin. To właśnie znajdujące się na terenie wyspy ogrody, stanowią główną atrakcję turystyczną dla ludzi odwiedzających te rejony.

Jezioro Bodeńskie

Jest to jedno z najpiękniejszych jezior w Europie. Rozciąga się ono u podnóża Alp, na pograniczu Niemiec, Szwajcarii oraz Austrii. Za niewątpliwym urokiem jeziora przemawia zielona okolica, ze znajdującymi się w tle wysokimi szczytami. Oprócz tego podziwiać można historyczne miasta, malownicze wioski i kolorowe wyspy.

Rejsy po jeziorze Bodeńskim, dają możliwość zwiedzania trzech krajów, a sama odległość pomiędzy nimi jest niewielka. Oprócz tego wokół jeziora znajduje się duża liczba ścieżek pieszych oraz rowerowych.

Wyspa Mainau

Wyspa stanowi piękny ogród botaniczny. Historia jej powstania związana jest z następcą tronu Szwecji, który sprzeciwił się woli króla, wybierając miłość. Odsunięty od tronu, zamieszkał na wyspie Mainau na jeziorze Bodeńskim, z której uczynił ogromną atrakcję turystyczną. Za pomocą pracy własnych rąk, sadził rośliny z najróżniejszych zakątków świata. Był zarówno bardzo dobrym botanikiem, jak i projektantem ogrodów.

Mainau jest stosunkowo niewielka i zajmuje obszar 44 hektarów. Klimat tutaj jest łagodny i wilgotny, co daje możliwość uprawy nawet subtropikalnych roślin, bez konieczności stosowania osłon.

Wyspa leży w sąsiedztwie miasta Konstanacja i znajduje się blisko granicy ze Szwajcarią. Mimo tego, iż stanowi wyspę, położona jest dość blisko lądu. Z uwagi na ten fakt, zbudowana została grobla, po której mogą przechodzić turyści. Oprócz tego, możliwość wjazdu mają tam również autokary, które dowożą turystów bliżej pałacu i znajdujących się w jego sąsiedztwie ogrodów.

 


Ciekawe miejsca w Hamburgu- sprawdź koniecznie!


Niesamowity klimat wyspy

 

Rosną tutaj zarówno pomarańcze, granaty, cytryny, jak i śródziemnomorskie palmy. Zaskakuje ogrom róż, które podziwiać można na terenie rosarium. Znajduje się tu bowiem 1200 odmian różnobarwnych róż. To samo tyczy się również dalii, gdyż Mainau prawdopodobnie jest największym hodowcą tych kwiatów na całym świecie. Z roślin tworzone są przestrzenne kompozycję, takie jak kaczki z kwiatów lub kwiatowy paw.

Na wyspie znajdują się również szklarnie, w których znaleźć można kolejną atrakcję. Są to motyle, które latają wśród turystów, siadając im na ramionach. Można w tym miejscu wykonać wiele interesujących fotografii.

Jesienią wysadzane są tulipany. Na wyspie znaleźć można 400 gatunków i kolorów. Wszystko zostało starannie posegregowane pod względem barwy bądź wielkości. Podziwiać można tulipany począwszy od jasnej żółci do ostrej czerwieni.

 


Heidelberg- miasto dla zakochanych


 

Cały ogród jest miejscem bardzo przyjaznym dla odwiedzających go turystów. W kilku miejscach znajdzie się tutaj kawiarenki, w których można zatrzymać się na jakiś czas na deser lub kawę. Ponadto nie można narzekać również na ilość ławek do siedzenia. Wszystkie gatunki, znajdujących się na terenie wyspy roślin, zostały opisane na czytelnych tablicach. Przy drodze zostały ustawione także figury rycerzy, w tym między innymi Krzyżaków. Znaleźć można przy nich tablice, na których widnieją informację na temat historii wyspy. Udostępnione zostały one w trzech językach: niemieckim, angielskim i francuskim. Dodatkowo po naciśnięciu przycisku, usłyszymy głos lektora, odczytujący zawarte na tablicy informację wraz dodatkowymi efektami audio. Na terenie wyspy znajduje się również przystań, do której dopływają statki pasażerskie.

Jezioro Bodeńskie z wyspą Mainau, jest miejscem dla każdego. Warto odwiedzić je z dziećmi, które mogą tym sposobem poznawać nowe gatunki roślin. Miłośnicy ogrodnictwa będą się czuli doskonale i być może dzięki wizycie na wyspie w ich głowie pojawi się mnóstwo nowych inspiracji na zaaranżowanie własnych ogrodów. W końcu jest to również miejsce dla miłośników pięknych widoków, gdyż tych na wyspie Mainau o każdej porze roku z pewnością nie brakuje.

 


Europa Park w Niemczech- Czy warto zobaczyć?


 

ZaGranicą24.pl

Wymarzona praca jest w zasięgu każdego z nas! Gwarancją każdego sukcesu jest uporczywa walka aż do samego końca, można tu przytoczyć słowa Thomasa Edisona:

“Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz”