Email: kontakt@zagranica24.pl

Zanim podejmiesz decyzję o pracy w innym kraju.

Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem pracy za granicą, dokładnie przemyśl poniższe kwestie.

Jakie są twoje cele?two way

Aby podjąć przemyślaną decyzję, odpowiedz sobie na następujące pytania:

  • Dlaczego chcesz pracować za granicą?
  • Co chcesz w ten sposób osiągnąć?
  • Dokąd chcesz wyjechać?
  • Czym chcesz się zajmować?
  • Jak długo zamierzasz przebywać za granicą?
  • Jakie korzyści uzyskasz w sferze osobistej i zawodowej?

Czas pobytu za granicą oraz możliwość powrotu

Bądź realistą szacując czas, jaki będzie ci potrzebny na znalezienie pracy za granicą. Proces ten może trwać długo, a osiągnięcie celu może wymagać zarówno dokładnego zaplanowania, jak i dobrej organizacji i determinacji.

Zdobycie doświadczenia zawodowego może okazać się trudne.

Czym będzie zajmować się po powrocie? Czy masz w ogóle taki zamiar? Jeśli planujesz wykorzystać swoje doświadczenie zdobyte za granicą w celu znalezienia pracy po powrocie, zastanów się w jaki sposób zainteresować tym przyszłych pracodawców. Twoja inicjatywa i motywacja do znalezienia pracy za granicą, a także fakt osiągnięcia zamierzonego celu mogą im zaimponować. Umiejętność komunikacji i pracy w zespole z osobami z różnych kręgów kulturowych to także cechy, których znaczenia nie sposób przecenić.

Ostatecznie może się jednak okazać, że praca za granicą nie jest dla ciebie. Przyczyną może być rodzaj wykonywanej pracy, ale także kraj, w którym pracujesz lub fakt przebywania z dala od rodziny i przyjaciół. W takiej sytuacji warto mieć awaryjny plan działania.

Wpływ na bliskich

Jeśli wyjeżdżasz z rodziną lub partnerem/partnerką, weź pod uwagę możliwość dostosowania się tych osób do nowych warunków, a także pozostałe konsekwencje podjęcia przez ciebie pracy za granicą, w szczególności możliwości zdobywania edukacji lub znalezienia zatrudnienia. Nawet jeśli twoi przyjaciele i rodzina zostają w dotychczasowym miejscu zamieszkania, twój wyjazd zawsze będzie miał wpływ na ich życie.

Leave your thoughts

ZaGranicą24.pl

Wymarzona praca jest w zasięgu każdego z nas! Gwarancją każdego sukcesu jest uporczywa walka aż do samego końca, można tu przytoczyć słowa Thomasa Edisona:

“Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz”