Email: kontakt@zagranica24.pl

Praca za granicą a wiarygodność pracodawcy.

praca za granica, legalna pracaCzy ten pracodawca jest w porządku? W dzisiejszych czasach jest to pytanie jak najbardziej na topie. Strzeż się przed oszustami!

 

Pytanie które sobie zadajemy przy każdej próbie zdobycia pracy bądź przy każdej nowo podpisywanej umowie.

Jednak co możemy zrobić..

W czasach gdzie liczy się każdy grosz dobra, legalna praca jest na wagę złota i nieważne czy to praca za granicą czy też w naszym kraju. Ludzie często by zapewnić byt rodzinie nie zwracają uwagi na opinie o pracodawcy liczy się pieniądz a potem się okazuje, że czekają na wypłatę nawet kilka miesięcy.

A tymczasem naprawdę niewiele potrzeba by chociaż odrobinę określić  profil firmy gdzie chcemy pracować.

Najłatwiejszym sposobem do szukania jakichkolwiek informacji jest internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce nazwę firmy, imię i nazwisko pracodawcy by cokolwiek znaleźć. Każda szanująca się firma będzie posiadać również swoją stronę www.  Weź drugi telefon lub pożycz od kogoś i dzwoń zapytaj jak długo są na rynku, długo współpracują z daną firmą, jaki mają stosunek do nowo zatrudnionych pracowników czy oferują im pomoc. Istnieje duża liczba stron gdzie można poznać opinie innych na temat tej firmy, jak im się współpracowało itd. Jeśli dowiadujesz się że pracodawca potrzebuje Twojej wpłaty np. do zapewnienia Ci mieszkania bądź cokolwiek to kładź z góry minus na tą pracę bo z daleka czuć jakiś przekręt. Dużo ludzi w ten właśnie sposób zostało okradzionych, wpłacili swoje pieniądze a następnie kontakt się urwał i tyle było z ich upragnionej pracy za granicą.

Po tych małych zabiegach usiądź sobie i zadaj pytanie ile w tym wszystkim plusów a ile minusów, być może właśnie ochroniłeś się od oszusta. Nie załamuj się, nie ta praca to inna. Najważniejsze jest by nie wpakować się w jakieś bagno, które może sprawić że Twoja sytuacja stanie się gorsza niż była.

Leave your thoughts

ZaGranicą24.pl

Wymarzona praca jest w zasięgu każdego z nas! Gwarancją każdego sukcesu jest uporczywa walka aż do samego końca, można tu przytoczyć słowa Thomasa Edisona:

“Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz”