Email: kontakt@zagranica24.pl

Praca za granica dla par

Praca za granica dla par

Wejście Polski do Unii Europejskiej i otwarcie granic dla polskich pracowników sprawiło, iż emigracja zarobkowa stała się dla wielu Polaków szansą na lepsze i bardziej dostatnie życie. Wyjazdy w poszukiwaniu lepszej przyszłości mogą przybierać różne warianty – praca sezonowa, kilkuletnia emigracja bądź wyprowadzka z kraju ojczystego i zamieszkanie w kraju docelowym. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety i wady. I każdy wyjazd wiąże się z rozłąką – z rodziną, mężem lub żoną, narzeczonym lub narzeczoną. A rozłąka i związek na odległość nie służy nikomu. Dlatego też coraz więcej par decyduje się na wspólny pobyt za granicą. A pracodawcy z krajów Europy Zachodniej zauważają tą tendencję, gdyż pojawia się coraz więcej ogłoszeń o pracę skierowanych właśnie do małżeństw, narzeczonych bądź par. Dzisiaj praca za granica dla par staje się bardzo powszechna – i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości miało się to zmienić.

Zalety i wady wspólnych wyjazdów zarobkowych

Wiele par decydujących się na wspólną emigrację zarobkową staje przed dylematem, czy taki wyjazd jest dobrym rozwiązaniem, które spełni ich oczekiwania. Nie ulega wątpliwości, iż sama decyzja o wyjeździe jest niezwykle trudna, a dylemat związany z zabraniem bądź zostawieniem bliskiej osoby dodatkowo utrudnia jej podjęcie. Niektóre z par nie chcą decydować się na ten krok. Dlaczego? Otóż zagraniczna praca dla par wiąże się z symbolicznym zerwaniem z krajem ojczystym – skoro wyjeżdża się we dwójkę, to istnieje większe prawdopodobieństwo ułożenia sobie nowego życia z dala od kraju i rodziny. Dodatkowo – co także podkreśla wiele emigracyjnych par – wspólna praca za granicą (zwłaszcza w tym samym miejscu) oraz stałe przebywanie ze sobą może kumulować nieporozumienia, konflikty i niesnaski. A ewentualne trudności bądź problemy związane z emigracją w niektórych przypadkach w sposób niekorzystny odbijają się na związku. Poza tym zawsze istnieje ryzyko, iż dana para posiada zupełnie odmienny pogląd na emigrację i związaną z nią pracę. W konsekwencji stwarza to ryzyko braku porozumienia. Oczywiście kwestie tego typu są bardzo indywidualne i nie zawsze mają jednakowy finał. Tym bardziej, iż wspólna emigracja zarobkowa ma też wiele zalet. Przede wszystkim można tu wskazać aspekt finansowy – dwie osoby pracujące za granicą zarobią większe kwoty w krótszym czasie. Poza tym należy zwrócić uwagę na większe bezpieczeństwo – wyjazd w pojedynkę niemal zawsze jest nacechowany pewnym ryzykiem. Nie bez znaczenia jest także aspekt uczuciowy i emocjonalny – wspólny wyjazd to wyeliminowanie rozłąki, bliskość i wsparcie drugiej osoby, poczucie wspólnoty oraz obecność bratniej duszy. To wszystko sprawia, iż emigracja może być mniej bolesna.

Jak wygląda praca za granicą dla par

Praca za granicą dla par spotyka się z coraz większym zainteresowaniem – i to zarówno wśród osób młodych, jak i tych nieco starszych. Na wyjazd decydują się nawet pary które interesuje praca za granica bez znajomości języka.  Szczególną popularnością cieszą się wyjazdy do Niemiec. I trudno się temu dziwić. W tym przypadku ważna jest odległość – na tyle niewielka, iż umożliwia częste przyjazdy do kraju ojczystego. Poza tym – co także należy podkreślić – pracę dla par Niemcy oferują w bardzo szerokim zakresie (od produkcji, poprzez hotelarstwo i gastronomię, aż po opiekę nad domami bądź osobami potrzebującymi pomocy). Dlatego z ich oferty korzystają Polacy w różnych przedziałach wiekowych. Młode małżeństwa bądź narzeczeni w większości przypadków wyjeżdżają do prac w rolnictwie, ogrodnictwie, hotelarstwie, gastronomii bądź produkcji. Tutaj wybór jest naprawdę duży, gdyż ofert pracy dla par z roku na rok przybywa. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku osób nieco starszych, które także chcą razem wyjechać do pracy za granicę. Tutaj najlepiej sprawdzi się wspólna opieka nad domem, gdzie mężczyzna zajmuje się ogrodem i drobnymi naprawami, a kobieta gotowaniem, zakupami bądź pielęgnacją domowników. W wielu przypadkach oferty tego typu obejmują także zakwaterowanie. Takie rozwiązanie jest idealne w przypadku par, które zamierzają sobie dorobić, a jednocześnie nie chcą się rozstawać.

Praca za granicą dla par jest polecana zwłaszcza tym osobom, które chcą wspólnie zarobić na przyszłość, a jednocześnie nie wyobrażają sobie zbyt długiej rozłąki. Jeszcze kilka lat temu trudno było znaleźć ogłoszenie dedykowane specjalnie dla małżeństwa lub narzeczeństwa. Dzisiaj jest zupełnie inaczej, a portale oferujące zatrudnienie za granicą pełne są ogłoszeń skierowanych do par. Czy warto decydować się na taki krok? Tutaj odpowiedź jest bardzo indywidualna i uzależniona od wielu czynników. Jednak jak pokazują statystyki coraz więcej par decyduje się na wspólny wyjazd – sezonowy bądź stały. Dla wielu z nich wyjazdy do pracy są jedynie okazją do zarobku. Jednak wiele z takich par postanawia zostać na emigracji i rozpocząć zupełnie nowy etap życia.

Leave your thoughts

ZaGranicą24.pl

Wymarzona praca jest w zasięgu każdego z nas! Gwarancją każdego sukcesu jest uporczywa walka aż do samego końca, można tu przytoczyć słowa Thomasa Edisona:

“Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz”