Email: kontakt@zagranica24.pl

Wyspa Muzeów w Berlinie- unikatowy kompleks muzeów

Berlin to miasto, które potrafi zachwycić odwiedzających bogatą ofertą kulturalną. Znajdziemy tu między innymi jedne z najciekawszych muzeów w Europie. Są one ulokowane właściwie we wszystkich dzielnicach miasta. Miejsce, gdzie ulokowane zostały najsłynniejsze z nich to Wyspa Muzeów. To unikatowy w skali świata kompleks muzeów ulokowany na wyspie na rzece Sprewie.

 

Wyspa Muzeów Berlin – unikatowy kompleks muzeów na wyspie na rzece Szprewie

 

Wyspa Muzeów w Berlinie (Museuminsel) to kompleks architektoniczny, w którym znajdziemy ogromną kolekcję zbiorów muzealnych. Początki Wyspy Muzeów sięgają końca XVIII wieku. Wtedy też Alios Hirt – profesor sztuki i archeologii zaproponował królowi Prus, Wilhelmowi II Hohenzollerowi utworzenie pierwszego z muzeów w tym miejscu, które pomieściłoby kolekcje sztuki antycznej i współczesnej.

 

Budowa muzeum została zakończona w 1830 r. Sukces muzeum sprawił, że w trakcie następnych stu lat wybudowano cztery kolejne. Niestety, w trakcie drugiej wojny światowej kompleks został w znacznym stopniu zniszczony. Po wojnie kompleks odbudowano. Dzisiaj możemy podziwiać odrestaurowane budynki w pełnej okazałości, a kolekcje w muzeach ciągle się powiększają.

 

Muzeum im. Bodego (Bode-Museum)

 

Muzeum im. Bodego znajduje się w pięknym, przyciągającym wzrok neobarokowym budynku, który powstał na przełomie XIX i XX wieku. Został on zbudowany według projektu królewskiego architekta, Ernesta von Ihne. W ostatnich latach budynek przeszedł gruntowną renowację. Obecnie prezentowane są w nich dzieła sztuki takich artystów jak między innymi Verocchio, Donetello czy Vernini.

 

Muzeum Pergamońskie

 

Jedno z najsłynniejszych na świecie muzeów zawierających dzieła architektury i sztuki starożytnej. Znajduje się tu zrekonstruowany Wielki Ołtarz Zeusa, nazywany również ołtarzem pergamońskim.

 

 

Stare Muzeum

 

Najstarszy z budynków na Wyspie, zbudowany w klasycystycznym stylu. Zostały tu udostępnione do zwiedzania ogromne zbiory rzeźb greckich, rzymskich i etruskich oraz dzieła sztuki staroegipskiej.

 

Stara Galeria Narodowa

 

Znajduje się w reprezentacyjnym gmachu, który swoim wyglądem przypomina grecką świątynię wybudowaną w stylu korynckim. W środku znajdziemy zgromadzone wybitne dzieła malarstwa i rzeźby z XIX wieku.

 

Nowe Muzeum

 

Nowe Muzeum zostało otwarte przez kanclerz Angelę Merkel stosunkowo niedawno, bo w 2009 roku. Zawiera jednak bardzo ciekawe zbiory z czasów prehistorii, starożytności i wczesnego średniowiecza. Najbardziej znanym przedmiotem w muzeum jest słynne popiersie Nefretete datowane na 1340 r.p.n.e.

 

Poznaj Berlin:

Praca: Praca Berlin

Atrakcje: Berlin Atrakcje

Ceny mieszkań: Mieszkania Berlin

ZaGranicą24.pl

Wymarzona praca jest w zasięgu każdego z nas! Gwarancją każdego sukcesu jest uporczywa walka aż do samego końca, można tu przytoczyć słowa Thomasa Edisona:

“Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz”