Email: kontakt@zagranica24.pl

Wypadek lub uszkodzony samochód na autostradzie?

Wyjazd do pracy za granice

 

Otwarcie granic Unii Europejskiej umożliwiło Polakom niemal nieograniczone możliwości podróżowania po krajach Wspólnoty i szansę na wyjazd do pracy za granice naszego kraju. Wielu rodaków skorzystało z tej możliwości, a bardzo ostrożne szacunki wskazują, iż co najmniej dwa miliony Polaków zdecydowało się na emigrację. I chociaż praca za granicą wiąże się z wieloma niedogodnościami (chociażby częsta konieczność rozłąki z rodziną), to nic nie wskazuje na to, iż owa tendencja miałaby w najbliższej przyszłości ulec zmianie, chociażby dlatego, że wiele osób nadal interesuje praca za granica bez jezyka

 

Zdecydowana większość polskich emigrantów wybiera kraje położone stosunkowo najbliżej (na przykład Niemcy), gdyż jest to miejsce, do którego można dojechać własnym autem. Jednak – o czym warto pamiętać – podróż samochodem do miejsca pracy wiąże się z pewnym ryzykiem (na przykład wypadkiem lub awarią).Jest to szczególnie niebezpieczne podczas jazdy autostradą (i to zarówno w kraju, jak i za granicą). Dlaczego? Otóż autostrada to droga szybkiego ruchu, na której obowiązuje całkowity zakaz zatrzymywania się – poza miejscami specjalnie do tego przeznaczonymi. Zatem co robić, gdy samochód odmówi posłuszeństwa w takim miejscu? Oto kilka wskazówek.

Wypadek na autostradzie

Podczas wypadku na autostradzie obowiązują takie same zasady, jak na każdej innej drodze. Przede wszystkim – o ile jest to możliwe – należy usunąć uszkodzone auta z pasa ruchu (aby nie blokowały przejazdu innych samochodom). Najlepiej umieścić je jak najbliżej prawej strony jezdni.. Nie wolno też zapominać o udzieleniu pierwszej pomocy rannym (o ile ktoś został poszkodowany), wezwaniu pomocy i umieszczeniu trójkąta ostrzegawczego w odległości około 100 metrów.

Awaria auta na autostradzie

 

Praca za granica i możliwość dojeżdżania do niej własnym autem to bardzo wygodne rozwiązanie. Jednak podczas jazdy może dojść do nieprzyjemnej sytuacji, jaką jest stłuczka lub awaria pojazdu. W tym przypadku należy umieścić auto na pasie awaryjnym, włączyć światła awaryjne i opuścić pojazd – koniecznie od strony pasażera. Równie istotne jest założenie kamizelki fluorescencyjnej i umieszczenie na drodze trójkąta ostrzegawczego. Jednocześnie należy pamiętać o tym, iż na autostradzie prawo do holowania pojazdów ma jedynie pomoc drogowa. W tym przypadku niezbędne jest skontaktowania się ze swoim ubezpieczycielem.

 

Awaria, kolizja, stłuczka lub wypadek na autostradzie to zdarzenie, które często wymaga wezwania odpowiedniej pomocy. W przypadku nieszczęśliwego wydarzenia najlepiej zadzwonić pod ogólnoeuropejski numer 112, który umożliwi połączenie się ze służbami ratunkowymi we wszystkich krajach Wspólnoty.

Dodatkowo – będąc za granicą – można skorzystać z numerów lokalnych. W Niemczech są to 110 (policja), 112 (straż pożarna i pogotowie), natomiast w Austrii to 133 (policja), 122 (straż pożarna) i 144 (pogotowie ratunkowe). Podczas nieprzewidzianego zdarzenia w Holandii najlepszym rozwiązaniem jest dzwonienie pod numer 112 lub krajowy numer policji 0900 – 8844. Jednocześnie należy pamiętać o tym, iż na wielu autostradach rozmieszcza się tak zwane kolumny alarmowe, które umożliwiają połączenie z Centrum Zarządzania Autostradą. Wybierając się w podróż do pracy za granicą warto pamiętać o tych podstawowych zasadach.

 

Jeżeli powyższy tekst na temat wyjazdu do pracy za granice i możliwymi niedogodnościami na które możesz natrafić zainteresował Cię- zobacz również: praca za granicą dla par

Leave your thoughts

ZaGranicą24.pl

Wymarzona praca jest w zasięgu każdego z nas! Gwarancją każdego sukcesu jest uporczywa walka aż do samego końca, można tu przytoczyć słowa Thomasa Edisona:

“Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz”