Email: kontakt@zagranica24.pl

Praca w Holandii dla par. Kwestie praktyczne

Życie w pojedynkę nie należy do najłatwiejszych. Obecność drugiej osoby zdecydowanie pomaga. Wyjazd do pracy za granicę w towarzystwie drugiej osoby to zdecydowanie bardzo dobre rozwiązanie. Można wyjechać z partnerem, można wyjechać z koleżanką czy nawet z jednym z rodziców. Praca w Holandii dla par to popularny sposób na wyjazdy zarobkowe we dwoje. 

 

Praca w Holandii dla par- Dobry pośrednik na wagę złota

 

Jest bardzo wiele ofert pracy za granicą, na przykład w Holandii. Wyjeżdża tam wielu Polaków. Przed wyjazdem warto sprawdzić wszystko, co możemy. Należy bezwzględnie sprawdzić pośrednika, aby nie zostać oszukanym. Na pewno trzeba sprawdzić, czy pośrednik działa legalnie. Na forach internetowych możemy znaleźć opinie innych osób, które również korzystały z takiego pośrednictwa. W Holandii znajdziemy pracę w wielu dziedzinach. Praca w Holandii dla par to również oferty występujące dość często. Co para może robić w Holandii? Może podjąć pracę w wielu sektorach, wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji, oczekiwań, między innymi finansowych, wykształcenia, doświadczenia zawodowego i kompetencji.

 


Holandia ciekawostki- co można zobaczyć w tym kraju?


Praca przy owocach i warzywach

Bardzo popularna w Holandii jest praca przy owocach i warzywach. Jeżeli pracujemy na najniższych stanowiskach, nie potrzebujemy specjalistycznego wykształcenia i dużego zawodowego doświadczenia. Zajęcia z branży ogrodniczej są bardzo popularne. Można pracować na przykład w szklarniach, halach i przetwórniach. Obecnie wiele osób pracuje przy ścinaniu papryki, a także jej sortowaniu i pakowaniu. Analogicznie można zająć się przygotowywaniem warzyw do ich sprzedawania w supermarketach. Tutaj do obowiązków pracownika będzie należało na przykład pakowanie, ważenie, sortowanie warzyw.

 

Produkcja i magazyny

Wiele agencji ma w ofercie pracę w Holandii w zakładach produkcyjnych i w magazynach. Wtedy do obowiązków często należy zbieranie zamówień, kontrola jakości i sortowanie i pakowanie towarów. Na najniższe stanowiska niepotrzebne jest dobre wykształcenie i znajomość języków, jednak jeśli marzy nam się awans, warto wykazać się czymś dodatkowym. Przydają się uprawnienia do prowadzenia wózków widłowych. To duży plus dla przyszłego pracodawcy. Taka osoba może też liczyć na wyższe wynagrodzenie. Ze wszystkich omawianych prac mogą korzystać osoby indywidualne, jak również pary. Jeżeli do wyjazdu zgłasza się para, agencja pracy oferuje pomoc we wspólnym zakwaterowaniu i pracę blisko siebie. Miejsce pracy jest bardzo istotne dla wyjeżdżającej pary.

Jakie trzeba mieć kwalifikacje? Czym musi wykazać się osoba, która jedzie do Holandii do pracy?
Wszystko zależy od stanowiska, na jakie aplikuje. Do prostych prac przy zbiorze i segregacji owoców, a także do pracy na produkcji, niepotrzebne jest specjalistyczne wykształcenie i duże doświadczenie zawodowe. Zdecydowanie ważniejsze są chęci do pracy i pozytywne nastawienie. Pracownik powinien angażować się w wykonywaną pracę. Mile widziane jest też bezproblemowe podejście, co nie oznacza oczywiście zgadzania się na wszystko, jednak warto wykazać pewną elastyczność. Dzięki temu wszystkim będzie pracowało się przyjemniej. Warto też być koleżeńskim i okazywać życzliwość koleżankom i kolegom w miejscu pracy.

 

Co trzeba ustalić przed wyjazdem?

Jeśli chodzi o kwestie wyżywienia i zakwaterowania wszystko zależy od indywidualnej umowy podpisanej z agencją pracy. Czasami zakwaterowanie dla pracowników jest bezpłatne, czasem zakwaterowanie wiąże się z poniesieniem pewnej odpłatności. Zawsze trzeba wszystko ustalić wcześniej i dokonać stosownych zapisów w umowie. Powinniśmy wiedzieć, na jakie posiłki możemy liczyć, ile ich będzie w ciągu dnia, jaki będzie standard naszego zamieszkania. To niezwykle ważne, abyśmy nie wyjeżdżali w nieznane.

 


Samochodem po Holandii? Dlaczego nie!


Czy warto?

Możemy zadawać sobie pytanie – warto czy nie warto wyjechać do pracy za granicę. Zdecydowanie warto, tym bardziej kiedy zdecydujemy się wyjechać w towarzystwie bliskiej osoby, a agencja pracy zrobi wszystko, aby zakwaterować nas z tą osobą i abyśmy znaleźli pracę niedaleko od siebie. Warto pokonywać swoje lęki, wspinać się coraz wyżej każdego dnia, spełniać swoje marzenia. Być może już sam wyjazd za granicę do pracy będzie spełnieniem marzeń, a może dopiero zarobienie określonych pieniędzy pozwoli nam to marzenie spełnić, czy będzie to wspaniała podróż czy też zakup rzeczy materialnych.

 

Nie warto dłużej odkładać decyzji o wyjeździe do pracy w Holandii. Praca dla par Holandia czeka. Jeżeli zdecydujemy się na wsparcie dobrej agencji pracy, możemy być pewni, że wszystko skończy się dobrze. Zorientujmy się jedynie jak wyglądają kwestie zakwaterowania, wyżywienia i ubezpieczenia zdrowotnego. Przezorny zawsze ubezpieczony. Holandia to piękny kraj. Być może odnajdziemy tam swoje szczęście?

Więcej informacji znajdziesz w artykule: praca za granica dla par

 


Praca i Życie za Granicą- oferty pracy, turystyka, informacje


 

ZaGranicą24.pl

Wymarzona praca jest w zasięgu każdego z nas! Gwarancją każdego sukcesu jest uporczywa walka aż do samego końca, można tu przytoczyć słowa Thomasa Edisona:

“Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz”