Email: kontakt@zagranica24.pl

Praca Drezno- Czy warto podjąć tam pracę?

Praca Drezno- Rynek niemiecki oferuje Polakom bardzo atrakcyjne możliwości zarobkowe. Wiele ciekawych ofert pracy znajdziemy w Dreźnie. To prężnie rozwijające się miasto położone we wschodnich Niemczech, nad rzeką Łabą, stolica Saksonii. Przeczytaj, dlaczego warto podjąć pracę w Dreźnie, jak wygląda tutejszy rynek pracy, jacy fachowcy są najbardziej poszukiwani oraz ile można zarobić na poszczególnych stanowiskach.

 

Praca Drezno

Drezno Niemcy – Dlaczego warto zdecydować się na podjęcie pracy właśnie w Dreźnie?

 

Za decyzją o podjęciu pracy w Dreźnie przemawiają przede wszystkim względy finansowe. Średnia płaca w Niemczech wynosi aktualnie około 3 500 euro brutto, czyli około 14 tysięcy złotych! Bezrobocie jest przy tym niewielkie, wynosi jedynie 6,6%. Za przyjazdem do Drezna przemawia również fakt, że jest to miasto położone stosunkowo blisko Polski, dlatego też mieszkając tutaj zawsze można wracać do kraju np. w weekendy.

 

Oferty pracy za granicą- sprawdź co musisz wiedzieć!

 

Drezno to miasto, w którym znakomicie rozwija się przemysł i usługi, to gospodarczo-kulturalne centrum Saksonii. Miasto stanowi ważny ośrodek przemysłu maszynowego, farmaceutycznego i chemicznego. Ze względu na zaawansowane prace w dziedzinie mikroelektroniki region wokół Drezna nazywany bywa “niemiecką Doliną Krzemową”. Jednym z największych pracodawców w Dreźnie jest montownia Volkswagen – Gläserne Manufaktur. Swoją siedzibę ma tu również przedsiębiorstwo Melkus.

 

Praca Drezno – Najczęściej poszukiwani fachowcy w Niemczech i zarobki w poszczególnych branżach

 

W Dreźnie jest duże zapotrzebowanie na pracowników zza wschodniej granicy. Szczególnie poszukiwane są osoby, które dobrze opanowały język niemiecki oraz są dobre w jakimś konkretnym fachu. Od lat młodzi Niemcy niechętnie wybierają zawodówki, dlatego też polscy fachowcy mogą liczyć na atrakcyjne oferty pracy i wysokie wynagrodzenie.

 

Minimalna płaca w Niemczech (brutto) wynosi w 2018 roku 8,84 euro za godzinę. Wykwalifikowany robotnik może jednak liczyć wynagrodzenie w wysokości 12,95 euro, podobnie doświadczeni lakiernicy i malarze. Doświadczeni specjaliści o wysokich umiejętnościach mogą liczyć na stawki powyżej 15 euro za godzinę.

 

W Dreźnie duże zapotrzebowanie jest również na opiekunki osób starszych, pielęgniarki i personel medyczny. Pensja opiekunki jest zbliżona do pensji minimalnej, na o wiele lepsze stawki mogą liczyć pielęgniarki i wykształcony personel medyczny.

 

Drezno praca bez znajomości języka i bez wykształcenia – czy to w ogóle możliwe?

 

Jak było przedstawione powyżej, osoby znające język niemiecki i posiadające konkretne umiejętności, mogą w Dreźnie liczyć na bardzo atrakcyjne w porównaniu z polskimi zarobki.

 

Szukam Pracy za Granicą- z nami znajdziesz!

 

Sytuacja wygląda nieco inaczej, jeżeli chcemy wyjechać do pracy w Niemczech bez znajomości języka lub gdy mamy opanowane jedynie jego podstawy i nie posiadamy konkretnych umiejętności. W takiej sytuacji znalezienie legalnej pracy w Niemczech również jest możliwe, jednak jest trudniejsze. W takiej sytuacji będziemy mogli jednak liczyć jedynie na proste zajęcia, takie jak praca na produkcji, przy pakowaniu, sprzątanie. Zarobki w tych branżach w Dreźnie oscylują w okolicach płacy minimalnej.

 

Jeżeli jednak planujemy wyjazd do Drezna do pracy, warto rozpocząć intensywną naukę języka. Będzie ona potrzebna nie tylko w pracy, ale i w codziennym życiu. Umowa o pracę, którą dostaniesz do podpisu, sporządzana jest w języku niemieckim. Warto również skorzystać z kursu, podczas którego poznasz słownictwo branżowe, przydatne w konkretnym fachu. To zdecydowanie zwiększy Twoje szanse na znalezienie atrakcyjnej pracy.

 

Poznaj rynek pracy w stolicy Niemiec- Praca w Berlinie

ZaGranicą24.pl

Wymarzona praca jest w zasięgu każdego z nas! Gwarancją każdego sukcesu jest uporczywa walka aż do samego końca, można tu przytoczyć słowa Thomasa Edisona:

“Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz”