Email: kontakt@zagranica24.pl

Mieszkania Berlin- koszty wynajmu, gdzie najtaniej a gdzie najdrożej

Mieszkania Berlin- Wejście Polski do Unii Europejskiej zaowocowało otwarciem rynków pracy dla polskich pracowników. Jednym z najbardziej popularnych kierunków stały się Niemcy – i to zarówno ze względu na niewielką odległość, jak i stosunkowo dobre warunki płacowe proponowane przez niemieckich pracodawców. Dlatego też tak wielu Polaków decyduje się na przeprowadzkę za zachodnią granicę.

Bardzo popularnym miastem wśród polskich emigrantów jest Berlin, w którym decyduje się zamieszkać spora część niemieckiej Polonii. Nie dziwi zatem fakt, iż jednym z najczęściej pojawiających się haseł w wyszukiwarce jest “mieszkania do wynajęcia Berlin”. Jak kształtują się ceny takiego wynajmu? Oto kilka informacji.

Mieszkania Berlin

Koszt wynajmu mieszkania w Berlinie

Wynajęcie mieszkania w stolicy Niemiec nie należy do najłatwiejszych. Wprawdzie mieszkania Berlin oferuje bardzo różnorodne, to trzeba tu podkreślić, iż konkurencja do nich także jest bardzo duża. W tym przypadku wiele zależy od szczęścia – niektórzy szukają odpowiedniego lokum przez co najmniej kilka miesięcy, innym udaje się podpisać korzystną umowę już za pierwszym razem. A jak kształtują cię ceny wynajmu w tym niemieckim mieście? Tutaj koszty uzależnione są od wielu czynników – powierzchni mieszkania, piętra, posiadania piwnicy czy dzielnicy, w której się ono znajduje.

Najtańsze są oczywiście pokoje – tutaj ceny zaczynają się od 200 euro na miesiąc (jednak w przypadku atrakcyjnych ofert mogą one dochodzić nawet do 600 euro miesięcznie). Jednak pokoje nie cieszą się zbyt dużą popularnością. Zdecydowana większość Polaków (zwłaszcza gdy wyjeżdża samodzielnie lub w parze) decyduje się wynajęcie kawalerki. W tym przypadku ceny także są bardzo zróżnicowane i zazwyczaj wahają się w przedziale od 350 do 650 euro miesięcznie. Jednak znalezienie takiego mieszkania jest bardzo trudne.

 

Szukasz pracy w Berlinie? Chcesz się dowiedzieć czegoś więcej? Zajrzyj tutaj Praca Berlin

 

Znacznie łatwiej jest wynająć mieszkania o większym metrażu – te około 55-metrowe kosztują już od 650 euro miesięcznie, a te powyżej 60 m2 zazwyczaj od 750 euro miesięcznie. Oczywiście podane przedziały są bardzo uśrednione, gdyż ostateczna cena każdego mieszkania zależy od wielu czynników. Niektórym udaje się znaleźć przyzwoite lokum za naprawdę niewielkie pieniądze, inni są zmuszeni do ponoszenia dużo większych kosztów. Podobnie jest w przypadku domów na obrzeżach Berlina – średnio ceny zaczynają się od 1000 euro miesięcznie (w zależności od metrażu i stanu nieruchomości).

 

Koszt wynajmu mieszkania w Berlinie w zależności od dzielnicy

Wynajmowane mieszkanie Berlin oferuje w niemal każdej swojej dzielnicy – i to zarówno w tych biedniejszych, jak i bogatszych. W tym przypadku warto zwrócić uwagę na to, iż ceny takich mieszkań do wynajęcia mogą być bardzo zróżnicowane.

W najbogatszych dzielnicach Berlina (na przykład Mitte, Schoneberg) na wynajęcie nawet niewielkiego mieszkania trzeba przeznaczyć co najmniej kilkaset euro miesięcznie (koszt kawalerki waha się w granicach 450 – 600 euro). Zupełnie inaczej jest w dzielnicach owianych zła sławą – między innymi Neukolln, Lichtenberg czy Marzahn-Hellersdorf. Tutaj koszt wynajęcia mieszkania może być nawet kilkukrotnie niższy – w niektórych przypadkach koszt wynajęcia pokoju nie przekracza 150 euro za miesiąc. Warte podkreślenia jest także to, iż na koszt wynajmu wpływa także odległość od centrum – dzielnice oddalone od niego zazwyczaj oferują dużo niższe koszty wynajmu.

 

Atrakcje turystyczne w Berlinie- Berlin Atrakcje

 

Wynajęcie mieszkania w Berlinie to jedna z podstawowych czynności, o które musi zadbać polski emigrant. Koszt takiego wynajmu jest bardzo zróżnicowany i zależy od wielu czynników. Dlatego warto poświęcić na poszukiwania odpowiednią ilość czasu i nie decydować się na pierwszą znalezioną ofertę.

ZaGranicą24.pl

Wymarzona praca jest w zasięgu każdego z nas! Gwarancją każdego sukcesu jest uporczywa walka aż do samego końca, można tu przytoczyć słowa Thomasa Edisona:

“Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz”