Email: kontakt@zagranica24.pl

Holandia ciekawostki- co można zobaczyć w tym kraju?

Z roku na rok coraz coraz większa rzesza turystów odwiedza Holandię. Jest to kraj o bardzo bogatej kulturze i wielu ciekawostkach. Jest ona uważana za jedno z najbardziej liberalnych państw na świecie. Bezpiecznie czuć się tu mogą zarówno miłośnicy imprez wspomaganych zielonym ziółkiem jak i osoby pragnące zawrzeć związki partnerskie. Holandia posiada również jedne z najbardziej liberalnych przepisów odnośnie eutanazji, co nie do końca podoba się bardziej konserwatywnej części Europy.

 

Holandia Ciekawostki


 

Jak dotrzeć do Holandii?

 

Holandia, położona jest w zachodnio – północnej części kontynentu europejskiego. Stosunkowo nieduża odległość, jak na współczesne możliwości technologiczne łączy ją zatem z naszym krajem. Do Holandii dostać się można na kilka sposobów. Najszybsza podróż będzie drogą powietrzną. Regularne loty do Holandii odbywają się z największych lotnisk w kraju. Alternatywą dla podniebnych podróży jest droga lądowa. Jest ona jednak o wiele bardziej męcząca, chociaż niemal cały odcinek podróży da się pokonać autostradą. Warto rozważyć połączenia pociągiem (często można trafić na atrakcyjne promocje biletowe) lub komunikacją zorganizowaną – coraz więcej busów i autokarów jeździ na trasie Polska – Holandia. Ostatnią z możliwości jest podróż drogą morską. Rejs jachtem z polskiego wybrzeża będzie trwał przynajmniej kilka dni. Jednym z najbardziej znanych portów w Holandii jest Amsterdam.

Holandia ciekawostki, które trzeba zobaczyć

 

Holandia, chociaż jest jednym z najmniejszych państw europejskich jeżeli chodzi o zajmowaną powierzchnię, to słynie ona z wielu ciekawostek. Z całą pewnością można stwierdzić, że do najbardziej rozpoznawalnych znaków tego kraju należą między innymi – tulipany, wiatraki, rowery, a także piwo oraz sery.

 

Tulipany Holandia – co trzeba o nich wiedzieć?

 

Nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie, Holandia znana jest przede wszystkim z rozległych upraw tulipanów. Chcąc podziwiać hektary kwitnących kwiatów najlepiej jest udać się do Holandii pomiędzy majem a listopadem. Wówczas różnorodność barw zachwyci oko nawet najbardziej wymagającego konesera florystyki. Za tulipanową stolicę tego kraju uważane jest miasteczko Lisse, w którym działa jedyne w swoim rodzaju muzeum. Można się w nim dowiedzieć wszystkiego na temat uprawy tulipanów w Holandii. Wąskie ścieżki pośród kwiatowych pól to idealny teren na wycieczkę rowerową. Holandia- tulipany- to zdecydowanie znak rozpoznawczy.

 


Holandia- państwo, które można pokochać!


Światowa stolica rowerów

 

Skoro już mowa o rowerach, to warto wspomnieć o tym, że Holendrzy są jednym z narodów, które bardzo chętnie przemieszczają się na rowerach. To właśnie rowery obok tulipanów i wiatraków są najbardziej rozpoznawalnymi znakami tego kraju. O popularności tego środka transportu może świadczyć fakt, że nawet w naszym kraju tradycyjny rower przeznaczony do jazdy miejskiej popularnie nazywany jest holendrem.

 

Produkty spożywcze, z których słynie Holandia

 

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że to wcale nie Czechy ani Niemcy są największym eksporterem piwa na terenie Europy. Najwięcej chmielowego napitku każdego roku eksportuje się właśnie z terenu Holandii. Piwo holenderskie jest uznawane za jedno z najlepszych na całym świecie. Innym wyrobem, z którego słynie Holandia są sery. Sery holenderskie można dostać w najlepszych delikatesach na terenie naszego kraju.

 

Mały kraj położony w depresji

 

Miłośnicy górskich wypraw i przepięknych panoram rozpościerających się z górskich szczytów raczej nie mają czego szukać na terenie Holandii. Ten jeden z najmniejszych krajów Europy niemal w jednej czwartej położony jest w depresji, co oznacza że spora część jego obszaru znajduje się poniżej poziomu morza. Najwyższy szczyt górski położony na terenie tego kraju ma zaledwie niewiele ponad trzysta metrów nad poziomem morza. Jest to mniej więcej taka wysokość na jakiej położony jest Kraków. Łagodne ukształtowanie terenu może w pewnym stopniu tłumaczyć zamiłowanie Holendrów do jazdy na rowerze.

 

Jeżeli spodobał Ci się artykuł “Holandia Ciekawostki” zajrzyj również tutaj- Podróż samochodem po Holandii

 

Co wiesz o Austrii? Austria – wszystko co powinieneś wiedzieć w pigułce

 


Praca i Życie za Granicą- oferty pracy, turystyka, informacje


 

ZaGranicą24.pl

Wymarzona praca jest w zasięgu każdego z nas! Gwarancją każdego sukcesu jest uporczywa walka aż do samego końca, można tu przytoczyć słowa Thomasa Edisona:

“Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz”