Email: kontakt@zagranica24.pl

Firma w Niemczech- jednoosobowa działalność- część 1

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej wbrew pozorom nie jest łatwym rozwiązaniem, jednak to właśnie dzięki temu możemy zarobić bardzo dużą ilość pieniędzy w krótkim czasie. W szczególności jest to możliwe, jeżeli mamy bardzo dobry pomysł. W ostatnim czasie wiele osób aby jeszcze więcej zarobić, decyduje się na prowadzenie firmy właśnie za granicą. Bardzo popularnym kierunkiem w tym wypadku są Niemcy. Zatem czy rzeczywiście rejestracja firmy w Niemczech jest popularna? Czy firma w Niemczech może się opłacać, w szczególności w przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej? Oto kilka przykładów.

 

Firma w Niemczech- wstęp- część 1

 

Prowadzenie jednoosobowej działalności gospodarczej w Polsce

 

Zdecydowanie jedną z najbardziej popularnych firm, na jaką decyduje się wiele początkujących osób jest jednoosobowa działalność gospodarcza. W tym przypadku opłaty na początek nie są tak duże, także decydując się na konkretny biznes w razie jakiegokolwiek niepowodzenia, nie będziemy dużo stratni. Zatem na czym dokładnie polega jednoosobowa działalność gospodarcza w Polsce i jakie są jej największe zalety?

 

 

Jak sama nazwa wskazuje, jednoosobowa działalność gospodarcza to nic innego jak firma, którą prowadzi jedna osoba. Taka forma przedsiębiorstwa nie wymaga żadnego wspólnika, co więcej nie musimy mieć żadnego wkładu finansowego. Płacenie podatków w pierwszym roku działalności także nie jest dla takiego przedsiębiorcy zbyt kosztowne. W Polsce jednoosobowych firm, które są zarejestrowane jest aż 3 miliony. Zatem można zauważyć, iż wielu przedsiębiorców doskonale orientuje się, ile korzyści może przynieść taka działalność i te dane pokazują, iż warto na taki krok się zdecydować. Jednak coraz więcej początkujących przedsiębiorców, którzy zakładają nie tylko nową, ale także już kolejną firmę, pragnie zarejestrować je za granicą. Bardzo popularnym kierunkiem w ostatnim czasie stały się Niemcy.

Zatem czy rzeczywiście warto decydować się na otworzenie działalności właśnie za zachodnią granicą? Czy jest to dla nas opłacalne?

 

>> Zasiłek rodzinny w Niemczech <<

 

Jednoosobowa firma w Niemczech

 

Otworzenie własnej jednoosobowej działalności gospodarczej w Niemczech może okazać się dla nas bardzo atrakcyjną propozycją. Powinniśmy pamiętać o tym, iż będąc przykładowo Polakami i rejestrując taką działalność, zapłacimy znacznie niższe podatki. Choć w naszym kraju przez pierwszy rok prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej podatki nie są wysokie, po pewnym czasie się to zmienia.

 

Tak zwana Gewerbe, czyli jednoosobowa działalność gospodarcza w Niemczech, staje się coraz bardziej popularna wśród Polaków. Jak pokazują najnowsze badania, takich firm jest aż 170 tysięcy z Polski. Niewątpliwą zaletą takiego rozwiązania jest też niska składa ubezpieczenia, jak również łatwość rozwiązania umowy. Zdecydowanie taka działalność jest bardziej opłacalna w Niemczech.

 

Decydując się na prowadzenie przedsiębiorstwa, warto czasem zastanowić się czy nie lepiej zarejestrować własną działalność gospodarczą za granicami naszego kraju. Firma za granicą może przynieść nam jeszcze większe dochody, niż ta prowadzona w Polsce. Jest to spowodowane między innymi mniejszymi podatkami, które często są bardzo wysokie. Jednak należy dobrze zapoznać się z panującym tam prawem, ponieważ nie we wszystkich państwach obcokrajowcy, którzy nie mieszkają na stałe w danym kraju mogą zarejestrować swoją działalność gospodarczą.

 

Zobacz także: Podatki w Niemczech

 

Interesuje Cię praca poza granicami naszego kraju? Sprawdź koniecznie! >> szukam pracy za granica

ZaGranicą24.pl

Wymarzona praca jest w zasięgu każdego z nas! Gwarancją każdego sukcesu jest uporczywa walka aż do samego końca, można tu przytoczyć słowa Thomasa Edisona:

“Najpewniejszą drogą do sukcesu jest wciąż próbować, jeszcze ten jeden raz”